Miód w naturalnym wydaniu

Piwa miodowe od zawsze mnie pociągały.
Pamiętam, że swego czasu uwielbiałem raczyć się Łomżą lub Perłą… Aż do dnia, w którym moje usta zwilżyła pierwsza kropla Miodnego. Natychmiast stało się ono jednym z wąskiego grona piw, do których wracam dosyć często.

Miodne [Browar Kormoran]
⇒ ciemne miodowe
⇒ alkohol: 5,7%, ekstrakt: 15,5%
⇒ skład: woda, słody jęczmienne: pilzneński, karmelowy, palony; naturalny miód, aromat naturalny, chmiel

browarkormoran.pl
browarkormoran.pl

Piwo zdecydowanie zachęca już ze sklepowej półki konkretną i jasną w przekazie etykietą. Mógłbym przysiąc, że patrząc nie tylko na butelkę, ale także na powyższe zdjęcie, jestem w stanie wyczuć świeżutki miód.

Intensywny aromat daje o sobie znać tuż po odkapslowaniu – bezlitośnie wdziera się do nozdrzy i sprawia, że obowiązkowy rzut oka na barwę napoju staje się nieprzyjemną zwłoką. Myśl ta trwa jednak tylko przez ułamek sekundy, albowiem barwa piwa należy do tych, które naprawdę cieszą oko: brunatna z rubinowymi refleksami prezentuje się zarówno tajemniczo, jak i szlachetnie. Piana? Dosyć gęsta, beżowa.

Pora na pierwszy łyk. Dużo miodu na pierwszym i drugim planie, ale co to za miód…. Autentycznie czuć, że jest naturalny (prosto z warmińskich pasiek). Delikatne palone akcenty również występują. Nuty słodowe pozostają głównie w tle (wspomniana już paloność i ledwo wyczuwalny karmel). Przy kolejnych haustach, gdy piwo już się nieco ogrzeje, słodowość coraz bardziej zaznacza swą obecność. Ale ogólnie rzecz biorąc, miód niepodzielnie króluje w tym napoju, rzekłbym nawet, że pozostałe niuanse smakowe zostały przez niego zdominowane… Jednak bez większej szkody dla ogólnego smaku.

Miodne jest zdecydowanie najlepszym miodowym piwem, jakie degustowałem, piwa koncernowe „o smaku” miodu nie mogą się z nim równać.

_______________________
  • Ocena: 9/10
  • Cena: około 6 zł
_______________________________________________________
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s