Ładna barwa to już połowa sukcesu

Piwo z Browaru Miejskiego Gloger (otwartego zaledwie kilka miesięcy temu). Co prawda nie piłem wszystkich trunków proponowanych przez ten białostocki browar, lecz wśród tych, które miałem okazję zdegustować, okaz ten oceniłem najpozytywniej, ponadto był on najbardziej zbliżony do prezentowanego stylu (w przeciwieństwie do IPA i „sztołta”).

Gloger Rubinowy [Browar Gloger]
=> Irish Red Ale
=> alkohol: 5%, ekstrakt: 12,5%
=> skład: woda; słód pilzneński, monachijski, karmelowy jasny, karmelowy ciemny; chmiel Marynka, Lubelski; drożdże górnej fermentacji

Etykieta z gatunku tych dostojnych i eleganckich. Piwo to, stojąc na półce obok Tyskich i Żubrów, może wzbudzić respekt.
11997345_1051296971581289_1564447970_n
Barwa jest niewątpliwie atutem tego napoju. Chyba nie skłamię, jeśli stwierdzę, że po przelaniu do szkła moim oczom ukazał się autentyczny rubin. Powiedzmy zatem, że połowiczny sukces został już odniesiony. Piana niezbyt duża, nietrwała. Ale wróćmy jeszcze na moment do koloru… Jasny, połyskujący, nienachalnie proponujący widzowi niespieszne zanurzenie ust… Ekhm, najpierw aromat: przyjemne melanoidyny oraz karmel na pierwszym planie. Za nimi prezentują się estry owocowe.

W końcu pierwszy łyk. Moje usta natychmiast wypełnia silny smak skórki od chleba w spółce z karmelem. Niestety, wraz z ogrzaniem piwa, karmel przekształca się w jakieś mizerne toffi. Tak jak w zapachu, owoce przez cały czas pozostają w tle. Gorycz oczywiście występuje, jest lekka, ale największej intensywności nabiera w momencie przełykania. Podobnie jak karmelowość, chleb również „blaknie” pod wpływem temperatury. Piwo jest raczej wodniste.

Podsumowując, Gloger Rubinowy jest całkiem niezły. Do pewnego momentu pije się go naprawdę przyjemnie. Końcówka niestety zawodzi, ale można na to przymknąć powiekę (oczywiście pilnując przy tym, aby za bardzo nie ogrzać napoju). Ogląda się go natomiast przyjemnie przez cały czas, kolor ma dosyć oryginalny i zdecydowanie cieszący oko.

_______________________
  • Ocena: 6,5/10
  • Cena: około 6 zł
_______________________________________________________
Reklamy

Jedna myśl w temacie “Ładna barwa to już połowa sukcesu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s