Daleko pada jabłko…

Stuprocentowy sok jabłkowy w weizenie??? Biorę w ciemno.

Zorro [Wąsosz]
⇒ apple weizen
⇒ alkohol: 4,9%, ekstrakt: 12,8%
⇒ słód pilzneński, słód pszeniczny, słód monachijski, słód karmelowy, chmiel, drożdże, sok jabłkowy naturalny 100%

Czarno-srebrna etykieta stanowi dla mnie nie lada zagadkę. O ile w innych piwach z wąsem można było doszukać się jakich koligacji ze stylem, np. Freddie (Mercury) – English IPA, Terrence (Hulk Hogan) – American IPA, czy Sir Arthur (Conan Doyle) – English Special Bitter, tutaj nie mam pomysłu.

Kolor ciemnożółty, mętny, nieprzejrzysty.
Aromat bajeczny, wybitnie i soczyście zielonojabłkowy – i nie jest to aldehyd! Ale z racji faktu, iż każdy kij ma dwa końce, jabłko maskuje [POTENCJALNE] banany i goździki. Wyczuwalna jest też ulotna słodowość, jednak tylko przez krótką chwilę.

ratebeer.com
ratebeer.com

W smaku gości przede wszystkim jabłko. Jego pierwsza odsłona jest jak najbardziej zachęcająca, podobnie jak w zapachu. Jest raczej jednostajnie, lecz orzeźwiająco i smacznie: soczyście, zielono, trochę kwaskowato. Następnie wkracza kontra w postaci słodyczy karmelizowanych jabłek. A wszystko to po to, by ostatecznie przemienić się w słodki posmak starej szarlotki. Są utlenione, zbite Jonagoldy, a nawet biszkoptowe naleciałości, wszystko to okraszone słabą dawką karmelu. Niczego nie urywa, może z umiarkowaną przyjemnością, ale da się wypić.

Czuć, że nie jest to żaden radler czy zwyczajne „piwo z sokiem”, ale – nie oszukujmy się – tak na dobrą sprawę weizena tu brak. Miałem ogromną trudność z uchwyceniem jakichkolwiek elementów pszeniczności – jedyne, co zidentyfikowałem, to bardzo słabe banany.
Na finiszu intensyfikuje się lekko przesłodzony karmel – tak na otarcie łez.

Ogólnie rzecz biorąc: średnio, ale nie tragicznie. Twór z potencjałem (należy się + za pomysł), wad chemicznych nie dostrzegłem. Jabłuszko początkowo bardzo miłe, dobrze rokujące na dalszą cześć picia, zawodzi i całkowicie tłumi pszeniczność. Pierwszy raz mam do czynienia z takim stylem, może po prostu tak ma być?

_______________________
  • Ocena: 6+/10
  • Cena: około 8 zł
_______________________________________________________
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s