AlcoholicA, czyli piwo metaliczne

Byłem przekonany, że jest to zwyczajna gra słowna i nawiązanie do określenia, jakim obdarzona została wczesna Metallika, a tu taka niespodzianka!
Otóż okazało się, że piwko to zostało uwarzone dla zespołu Alcoholica, który (jak się dowiedziałem), jest bardzo popularnym coverbandem właśnie Metalliki.

AlcoholicA Beer’Em All [Browar Staropolski]
⇒ jasne pełne, niefiltrowane, pasteryzowane
⇒ alkohol: 5,7%, ekstrakt: 12%
⇒ skład: woda, słód jęczmienny, chmiel wyselekcjonowany (3 gatunki)

10529508_763301253775343_603316050_n

Graficznie pucha przedstawia się zarówno pomysłowo, jak i przyjemnie. I jednocześnie dobrze wpisuje się w konwencję zespołu metalowego i ogólnie samej Metalliki.

Barwa ewidentnie słomkowa, mętna, takie dirty window.

Czy mam jakieś obawy? O ile będzie to poprawny lager, będzie dobrze. No cóż… Carpe diem baby, pijemy!

I co tam słychać po pierwszym łyku? Welcome home! Mamy tu standardowego lagerka. A może i nie do końca, bowiem charakteryzuje się niestandardową pustością smaku. Jest jakaś tam mizerna baza słodowa, ale i stosunkowo mocna wodnistość. Smak dosyć niewyraźny,  wyczuwalny silny posmak battery oraz paskudne skutki utlenienia (stare śmietankowe toffi). Jest pewna delikatna gorycz, odrobina chmielowości, która w żadnym wypadku nie robi roboty. Całą tą mnogość smaków wieńczy szlachetny mokry karton. Tragedia.

Co prawda nie obudził się we mnie st. anger, bo po cichu spodziewałem się takiego obrotu sprawy (coś mi mówiło, że nie może być dobrze). Ze 2 sztuki przed koncertem da się wypić, ale uważam, że lepiej już skusić się na przetestowane koncerniaki (które nie wykazują aż takich wad) i przy okazji zaoszczędzić te kilkadziesiąt groszy.
Czy sięgnę po ten trunek jeszcze kiedyś? Nie oszukujmy się: nie jest to whiskey in the jar, ale do cyanide także mu brakuje; na upartego wejdzie. Pomimo tego, nie planuję kolejnej degustacji. The memory remains.

_______________________
  • Ocena: 2,5/10
  • Cena: ok. 3 zł
_______________________________________________________
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s